fbpx

WE ARE MONTGOMERY

"HE WHO GOES TO BED WITH ITCHY BUM,
WAKES UP WITH SMELLY FINGER."
- Sun Tzu
work

BLOD SVED
OG ROM

"AAARARRRGWWWH, RAWRGWAWGGR."
– Chewbacca
work
about

BUREAU
VÆRKSTED
STUDIO

Kært barn har mange navne, men vi foretrækker Montgomery.

Montgomery er et kommunikationsbureau, som specialiserer sig inden for visuel kommunikation på tværs af medier og platforme. Vores kernekompetencer er funderet i strategi og konceptudvikling gjort operationelt i grafisk design, storytelling, foto og film.

Vi tror på klar tale. Vi tror på høj faglighed, god energi, kreativitet, visioner, drømme og at mærke, vi lever. Vi tror på styrken i fælleskabet og den enkeltes kompetence. Kernen i os er samvær, nærvær og lysten til at sige ja! Alt er muligt!

Vi tror på høje krav og suger næring i kræsenhed. Det skal være sjovt, indsigtsfuldt og rumme lagvis af nuancer. For alle.

Professionalisme, kondensat, essens og skarpe kanter driver os i jagten på den modige kommunikation gemt i stills, film, identiteter, storytelling og strategisk overblik.

Vi tror på at læse mellem linjerne.
Vi tror på udtryk, indtryk, følelser, aftryk og modtryk. Også fra dig

Vi er Montgomery – og du er altid velkommen!

11

Medarbejdere

56

Kopper kaffe om dagen

21

Avocadoer om ugen

0

Fucks given

about
team

THE
CREW

Montgomery_portræt_29_10_190689

Morten Fauerby

Founding Partner / Kreativ Direktør


morten@montgomery.dk
(+45) 20 99 70 76

Montgomery_portræt_29_10_190646

David Bering

Founding Partner / Kreativ Direktør

david@montgomery.dk
(+45) 26 78 58 58

image001

Anne Katrine Okholm Skole

Strategisk Kommunikations Rådgiver

annekatrine@montgomery.dk
(+45) 24 42 32 62

Montgomery_portræt_29_10_190370

Rune Holmann

Art Director / Grafisk Designer

rune@montgomery.dk
(+45) 31 79 65 90

Montgomery_portræt_29_10_190609

Poul Madsen

Filmfotograf

poul@montgomery.dk
(+45) 61 70 87 24

Medarbejder_portræt_01_03_192885

Tim Damgaard

Filmfotograf

tim@montgomery.dk
(+45) 22 53 32 51

Montgomery_portræt_29_10_190169

Tine Mortensen

Projektleder

tine@montgomery.dk
(+45) 60 18 90 98

Medarbejder_portræt_01_03_193016

Henriette Vinther Toft

Klipper

team
"IF YOU FALL, I’LL BE THERE."
- Floor

KONTAKT MONTGOMERY