WE ARE MONTGOMERY

"HE WHO GOES TO BED WITH ITCHY BUM,
WAKES UP WITH SMELLY FINGER."
- Sun Tzu
work

BLOD SVED
OG ROM

"AAARARRRGWWWH, RAWRGWAWGGR."
– Chewbacca
work
about

BUREAU
VÆRKSTED
STUDIO

Kært barn har mange navne, men vi foretrækker Montgomery.

Montgomery er et visuelt produktionsstudio, som løser opgaver indenfor visuel kommunikation, på tværs af medier og platforme. Vores kernekompetencer ligger i udtænkning og produktion af alt indenfor visuel kommunikation så som grafisk design, foto og video.

Vi er kreative sparringspartnere, der hjælper med formidling af virksomheders strategier, koncepter og fortællinger.

Vores kunderelationer er bygget på tillid. Tillid til hinanden og en tro på, at vi i fællesskab kan skabe noget, som gør en forskel. Det kræver mod og is i maven, hvis man vil skabe noget, der har en effekt. Man skal turde at fejle - og helst med et kæmpe brag. For hvo intet vover, intet vinder.

11

Medarbejdere

56

Kopper kaffe om dagen

21

Avocadoer om ugen

0

Fucks given

about
team

THE
CREW

Montgomery_portræt_29_10_190689

Morten Fauerby

Partner / Fotograf

morten@montgomery.dk
(+45) 20 99 70 76

Montgomery_portræt_29_10_190646

David Bering

Partner / Fotograf

david@montgomery.dk
(+45) 26 78 58 58

Montgomery_portræt_29_10_190124

Heine Jacobsen

Partner / King of Boring

heine@montgomery.dk
(+45) 29 76 00 00

Montgomery_portræt_29_10_190430

Rune Holmann

Art Director / Grafisk Designer

rune@montgomery.dk
(+45) 31 79 65 90

Montgomery_portræt_29_10_190609

Poul Madsen

Fotograf / Videograf

poul@montgomery.dk
(+45) 61 70 87 24

Montgomery_portræt_29_10_190478

Frank Rosgaard

Videograf

frank@montgomery.dk
(+45) 60 18 90 98

Montgomery_portræt_29_10_190169

Tine Mortensen

Projektleder

tine@montgomery.dk
(+45) 28 94 19 67

Montgomery_portræt_29_10_190345

Mathilde Kræmer

Videograf

mathilde@montgomery.dk
(+45) 28 29 43 96

Montgomery_portræt_29_10_190573

Jamal Christensen

Fotograf

jamal@montgomery.dk
(+45) 52 30 20 46

Montgomery_portræt_29_10_190233

Cecilie Mai Sommer

Videograf

cecilie@montgomery.dk
(+45) 28 89 14 18

team
"IF YOU FALL, I’LL BE THERE."
- Floor

KONTAKT MONTGOMERY