fbpx

WE ARE MONTGOMERY

"HE WHO GOES TO BED WITH ITCHY BUM,
WAKES UP WITH SMELLY FINGER."
- Sun Tzu
work

BLOD SVED
OG ROM

"AAARARRRGWWWH, RAWRGWAWGGR."
– Chewbacca
work
about

BUREAU
VÆRKSTED
STUDIO

Kært barn har mange navne, men vi foretrækker Montgomery.

Montgomery er et kommunikationsbureau, som specialiserer sig inden for visuel kommunikation på tværs af medier og platforme. Vores kernekompetencer er funderet i strategi og konceptudvikling gjort operationelt i grafisk design, storytelling, foto og film.

Vi tror på klar tale. Vi tror på høj faglighed, god energi, kreativitet, visioner, drømme og at mærke, vi lever. Vi tror på styrken i fælleskabet og den enkeltes kompetence. Kernen i os er samvær, nærvær og lysten til at sige ja! Alt er muligt!

Vi tror på høje krav og suger næring i kræsenhed. Det skal være sjovt, indsigtsfuldt og rumme lagvis af nuancer. For alle.

Professionalisme, kondensat, essens og skarpe kanter driver os i jagten på den modige kommunikation gemt i stills, film, identiteter, storytelling og strategisk overblik.

Vi tror på at læse mellem linjerne.
Vi tror på udtryk, indtryk, følelser, aftryk og modtryk. Også fra dig

Vi er Montgomery – og du er altid velkommen!

11

Medarbejdere

56

Kopper kaffe om dagen

21

Avocadoer om ugen

0

Fucks given

about
team

THE
CREW

_DSF9177 copy-kopi

Morten Fauerby

Founding Partner / Kreativ Direktør


morten@montgomery.dk
(+45) 20 99 70 76

_DSF9086 copy

David Bering

Founding Partner / Kreativ Direktør


david@montgomery.dk
(+45) 26 78 58 58

_DSF9149 copy-kopi

Anne Katrine Okholm Skole

Strategisk Kommunikations Rådgiver


annekatrine@montgomery.dk
(+45) 24 42 32 62

_DSF9112 copy-kopi

Rune Holmann

Art Director / Grafisk Designer


rune@montgomery.dk
(+45) 31 79 65 90

_DSF9053 copy

Poul Madsen

Filmfotograf


poul@montgomery.dk
(+45) 61 70 87 24

_DSF9032 copy-kopi

Tim Damgaard

Filmfotograf


tim@montgomery.dk
(+45) 22 53 32 51

_DSF8987 copy-kopi

Tine Mortensen

Projektleder


tine@montgomery.dk
(+45) 60 18 90 98

_DSF9013 copy-kopi

Thomas Hvergel

Multimediedesigner


thomas@montgomery.dk
(+45) 28 51 85 10

_DSF9005 copy-kopi

Victoria Lund

Multimediedesigner


victoria@montgomery.dk
(+45) 21 73 70 15

team
"IF YOU FALL, I’LL BE THERE."
- Floor

KONTAKT MONTGOMERY